Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde 81 ilde başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesi kapsamında Üniversitemizde gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Projeyi hayata geçirme noktasında üniversitemiz çatısı altında oluşturulan “Sıfır Atık Odak Noktası”nın oluşturulması ve ardından kurulum aşamasının anlatıldığı seminerler dizisinin ilki 05.03.2019 tarihinde Eğitim Fakültesi Mavi Solanda gerçekleştirildi ve EBYÜ Birim Odak Noktaları ve Proje Ekiplerinin görev tanımları ve sorumlulukları anlatıldı. İkici seminerimiz 07.03.2019 tarihinde Eğitim Fakültesi Kırmızı Solanda gerçekleştirilerek EBYÜ Akademik ve İdari personeline “Sıfır Atık Projesi” ve bu kapsamda yapılan faaliyetler tanıtıldı.

Üniversitemiz Sıfır Atık Odak Noktası Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAZAR üniversitemiz yalnızbağ yerleşkesinde Sıfır Atık Projesi’nin uygulama safhalarını ve proje faaliyetlerini, Sıfır Atık Yedek Odak Noktası Arş. Gör. Bilal KAYAOĞLU proje kapsamında gerçekleştirilen koordinasyon çalışmalarını ve Erzincan Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Burçin TANDOĞAN ise Erzincan’da kurumların proje kapsamında yapmış oldukları faaliyetleri özetleyen sunumlar yaptılar.

Seminerlerin geçekleştirilmesi esnasında aktif olarak görev yapan ve projenin bilinçlendirme ve uygulanması aşamalarında gönüllü olan “Yeniler Kulübü”, “Genç Tema Kulübü”, “Siyaset ve Toplum Kulübü” ve “Girişimcilik Kulübü” üyelerine ve Eğitim Fakültesi Sekreteri Sayın Hanefi KOZMAN’a da program esnasında ayrıca teşekkür edildi.