Bir Sayfa Seçin

Atık Su Arıtma Tesisi ve Çöpten Elektrik Üreten Tesislere Teknik Gezi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren “Yeniler Kulübü”, “Siyaset ve Toplum Kulübü”, “Girişimcilik Kulübü” ve “Genç TEMA Kulübü” tarafından ortaklaşa düzenlenen teknik gezi kapsamında Erzincan Belediyesi Atık su arıtma tesisi ve Çöpten elektrik üreten tesislerine ziyaret geçekleştirildi. Katı Atık ve Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri dikkatli bir şekilde tesislerin işleyiş biçimini yerinde incelediler.

Katı atık tesisinde enerjinin elde ediliş safhalarının en detaylı şekilde aktarıldığı bölümde öğrenciler hem tesisin işleyişini öğrenirken hem de tesisteki teknik donanımı yakından görebilme fırsatını yakaladılar.

Teknik gezinin ikinci bölümünde arıtma tesisi yetkilileri, üniversitemiz öğrencilerine tesisleri gezdirip tesislerle alakalı bilgiler vererek öğrencileri bilgilendirdi. Laboratuar ortamında gözlem yapabilme imkânı da yakalayan öğrencilerimiz, teknik gezinin son kısmında tesislerde atık malzemelerden elektrik üretilmesini ve kirli suların temizlendikten sonra sulama kanalına nasıl gönderildiğini aşama aşama öğrendikleri bu teknik gezi sonrasında öğrenciler tesislere hayran kaldılar.